Bandırma’da Gezilecek Yerler Listesi 2024

bandirma-nerede
Bandırma Nerede?
2 Aralık 2019
Avşa Adası : Bandırma’ya Yakın Gezilecek Yerler 2024
22 Nisan 2024
bandırmada gezilecek yerler

Bandırma’da Gezilecek Yerler; Arkeoloji müzesi, Manyas Kuşcenneti, Kapıdağ Yarımadası, Erdek, Edincik, Gönen, Avşa Adası, Bursa’da Karacabey longozları, Nilüfer Gölyazı, Mustafakemalpaşa Suuçtu Şelalesi mutlaka Bandırma seyehatinizde gezip görmeniz gereken destinasyonlar arasındadır. Bandırma konaklama ihtiyaçlarınızda merkezi konumdaki Grand Serenay Hotel’imizin konforlu odaları, sağlık dolu spa merkezi ve lezzetlerle dolu açık büfe sabah kahvaltısı sizlerin hizmetindedir.

BANDIRMABandırma’yı Kısaca Tanıyalım

Bandırma, turizm açısında önemli bölgeler sahip Erdek ve Avşa Adası’na çok yakın olduğu gibi, kaplıcalarıyla bilinen Gönen’e de çok kısa mesafededir. Dünyaca tanınan ve adına festival düzenlenen Kuş Cenneti ile ören yerleri ve arkeoloji müzesi ile de zengin bir çevreye sahiptir.

Balıkesir’in denize kıyısı olan ilçelerinden biri olan Bandırma’da gezebileceğiniz pek çok yer bulabilirsiniz. Sahil şeridinde bulunan Bandırma’nın şehir merkezinin yanı sıra gezilecek doğal güzellikleri ve antik kentleri bulunur.

ERDEK

Erdek

Bandırma’ya 20 dakika uzaklıkta bulunan Erdek, yazın tatilcilerin en çok uğradığı ilçelerden biri. Çok sayıda plaja sahip olan ilçede aynı zamanda gece hayatıda oldukça hareketli geçmektedir.

AVSA-ADASI

Avşa Adası

Erdek’ten yapacağınız vapur seyehatiyle varacağınız Avşa Adası’nı yazın pek çok turist ziyaret etmektedir. Pek çok eğlence mekanı bulunan adada doğal güzelliğini kaybetmemiş koylar ve sahiller bulabilirsiniz.

GÖNEN

Gönen

Bandırma’ya 45 dakika mesafede bulunan Gönen, kaplıcalarıyla ünlü bir şehirdir. Kaplıca suları ile termal turizmin merkezi haline Gönen’de Bizans döneminden kalan Mozaik Müzesini’de ziyaret edebilirsiniz.

KUSCENNETI BANDIRMA

Kuş Cenneti

Manyas Kuş Cenneti Milli Parkı, Bandırma’ya 20 dakika uzaklıkta bulunan dünyanın en önemli kuş yaşam alanlarından biridir. Avrupa Konseyi tarafından korunan alanda pek çok kuş türü bulunmaktadır. Park içinde bulunan gözetleme kulesinde kuşları gözlemleyebileceğiniz gibi müzede kuş türlerini yakından inceleyebilirsiniz.

BANDIRMA MÜZEBandırma Arkeoloji Müzesi

Daskyleion ve Kyzikos ören yerlerinden çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilendiği müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Pazartesi günleri kapalı olan müzede laboratuvar, kütüphane ve sergi salonları bulunmaktadır.

EDINCIK

Edincik

Üzüm bağları ve zeytinleri ile bilinen Edincek muhteşem bir deniz manzarasına ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi evleri ve 650 yıllık Süleyman Paşa Çınarı’nı da mutlaka yakından görmelisiniz.

KAPIDAG

Kapıdağ Yarımadası

İster yürüyerek ister bisikletle turlayabileceğiniz Kapıdağ Yarımadası doğal ortam arayınların mutlaka gitmesi gereken bir yer.

karacabey longozuKaracabey Longozu

Bandırma’dan 30 dakika mesafedeki Karacebey tarihi güzellikleri ve doğası ile Bandırma’ya geldiğinizde keşfetmeniz gereken yerlerdendir. Karacabey Boğazı’ndaki longozlarda Recep İvedik 6 filmi çekilmiş bölge kısa sürede ziyaretçi akınına uğramıştır.

KARACABEYMustafakemalpaşa Su Uçtu Şelalesi

Bandırma’ya 45 dakika yakınlıktaki Mustafakemalpaşa Su Uçtu Şelalesi şehir merkezine 18 dakika mesafededir. 38 metre yükseklikten dökülen şelale mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır.

GÖLYAZI

Nilüfer Gölyazı

Bandırma’ya 1 saat mesafedeki Bursa Nilüfer’e bağlı Gölyazı’daki yapıların tamamı tescilli olup Anıtlar Kurulu’na bağlıdır. Tarihi Konak’ta göl manzaralı kahvaltı yapabilir, balık restaurantlarında balık yiyebilir keyif yapabilirsiniz. Göl gezilerine katılabilir Karacabey turu yapabilirsiniz.

Comments are closed.

Call Now Button